מסמכים הדורשים תרגום נוטריוני לקבלת אזרחות ספרדית

מסמכים הדורשים תרגום נוטריוני לקבלת אזרחות ספרדית

שירותי נוטריון בשפות: עברית, אנגלית, רומנית, רוסית, אוקראינית,צרפתית, ספרדית ועוד

כל שירותי נוטריון: אישור תרגומים, ייפוי כוח, אימות חתימה, תצהירים, הסכם ממון, צוואות ועוד

צרו איתי קשר בכל שאלה


  שיחת ייעוץ חינם!
  התקשרו עכשיו

  קצת על נוטריון אירנה פיין

  עו"ד אירנה פיין היא בעלת ניסיון רב של כ-30 שנים בעריכת דין וחמש עשרה שנים כנוטריונית. היא סיימה את לימודי התואר הראשון והשני במשפטים באוניברסיטה העברית. חברה בלשכת עורכי הדין החל משנת 1990. לאורך השנים הגיעה להישגים רבים הן בין כותלי בתי המשפט והן בעולם האקדמיה.

  אירנה פיין נוטריון מומחית לתרגום ב 7 שפות ומבצעת כל סוגי התרגומים במהירות ובדייקנות. יש לי ניסיון רב בעבודה ובדרישות השונות העולות ממוסדות שונים ובמדינות שונות. בין יתר תחומי ההתמחות שלה:

  • הכנת כל סוגי המסמכים עבור משרד הפנים הישראלי
  • הכנת המסמכים הנדרשים עבור שגרירות רומניה לקבלת דרכון או בקשת אזרחות
  • הכנת ייפוי כח להוצאת מסמכים ברוסיה
  • התמחות בתרגום פסקי דין לאנגלית
  • התמחות תרגום תעודות רשמיות כגון תעודות לידה, נישואין, פטירה לכל שבע השפות
  • תרגום מסמכי לימודים עבור מוסדות זרים
  • תרגום תעודות גמר לעברית להמשך לימודים בארץ
  • תרגום ואימות הסכמי ממון לפני הנישואין
  • אישור צוואות על פי הרשות, ללא צורך בעדים
  • שירותי אפוסטיל של משרד החוץ
  • שירותי אפוסטיל של משרד הדתות
  • שירות תצהירים משפטיים בשפה הנדרשת
  אירנה פיין
  עורכת דין ונוטריון

  מסמכים הדורשים תרגום נוטריוני לקבלת אזרחות ספרדית

  תוכן עניינים

  כאשר מסתכלים על תרשים עץ גנאלוגי התרשים נראה פשוט למדי: פלוני ואלמונית היו הוריהם של א' ב' ו-ג' שהתחתן עם ד' והם היו הוריהם של ע', פ' ו-צ'  ו-פ' ו-ת' נישאו מה שהביאנו עד הלום כי הם היו הורי בעל העץ המשפחתי. אבל העץ רק מראה את הקשרים שלכאורה היו קיימים ואינו מוכיח את קיומם. על מנת להוכיח כי פלוני באמת היה נשוי לאלמונית, ג' היה נשוי לד' ו פ' ל-ת' שלא לדבר על כך שכל הילדים שנולדו אכן היו ילדיהם של מי שמוגדרים בעץ המשפחתי להיות הוריהם – כל אלו דורשים הוכחה אשר מגיעה לרב בדמות תעודות רשמיות: תעודות לידה ונישואין, תעודות אימוץ, לעיתים תעודות פטירה או גירושין וכדומה.

  על פי החוק הספרדי, צאצאי מגורשי ספרד זכאים לקבל אזרחות ספרדית, אבל בכדי לקבל את האזרחות הזו יש תחילה להוכיח כי אכן המבקש הוא מצאצאי גירוש ספרד. על מנת להוכיח את הטענה יש להציג מסמכים רבים ככל האפשר שמוכיחים את זהותו של המבקש ואת קשריו למי שאמור להיות ממגורשי ספרד.

  אילו מסמכים יש להשיג על מנת לבקש אזרחות ספרדית?

  כחלק מתהליך קבלת אזרחות ספרדית יש להציג מסמכים רבים ושונים. חלקם, ניתן להשיג בארץ, להפוך מגירות ולחפש מסמכים ישנים המעידים על קירבה משפחתית ליוצא מגורשי ספרד, חלקם ידרוש חיפוש מדוקדק יותר ולרב פנייה לאנשי מקצוע על מנת לעזור ולאתר קשרים אפשריים למגורשי ספרד. זה יכול להיות, לדוגמה, שם משפחה אופייני למגורשי ספרד – וגלגוליו עם השנים. אם לדוגמה השם עוברת – יהיה צורך להביא תעודות המעידות על שינוי השם שאותן ניתן להשיג ממשרד הפנים. ניתן לקבל אזרחות ספרדית לא רק על סמך הקשר למגורשי ספרד. אדם שיכול להוכיח קשר וזיקה לספרד של ימינו יכול גם הוא לבקש דרכון ספרדי – אדם שיש לו קשרי מסחר נרחבים עם ספרד וספרדים, מי שלומד בספרד או נשוי לאזרחית תושבת ספרד וכדומה.

  סוג אחר של מסמכים שאותם יש להציג עבור מי שמבקש להוכיח קשר ליוצאי מגורשי ספרד יהיה קל דווקא להשיג בספרד עצמה. פנייה לקהילה היהודית שם ובקשה לקבל אישור מהקהילה על קירבה לתרבות או הקהילה הספרדית ועץ משפחה שם מצוינת הקירבה למגורשי ספרד.

  מלבד המסמכים הללו, על מי שמבקש לקבל דרכון ספרדי להציג עוד מספר מסמכים: תעודת יושר מהמשטרה, צילום של דרכון בתוקף, צילום תעודת זהות ותעודת לידה .

  את כל המסמכים  יש להציג בשגרירות הספרדית בספרדית. משמעות הדבר היא כי לפני שניתן לבקש אזרחות ספרדית יש לתרגם את כל המסמכים בתרגום נוטריוני לספרדית, ולהחתים את המסמכים בחותמת אפוסטיל אשר מקנה להם תוקף בינלאומי.

  מה עוד מחכה בתהליך קבלת אזרחות ספרדית? איך עוד כדאי להתכונן?

  כחלק מתהליך קבלת האזרחות הספרדית יש לעבור מבחן בספרדית ובתרבות הספרדית. לאחר מעבר המבחן, בדיקת הבקשה והמסמכים המצורפים ועמידה בכל התנאים ישנו שלב נוסף והוא מעבר ראיון אצל נוטריון ספרדי, בספרד. מי שמתכנן על קבלת אזרחות ספרדית כדאי שייקח בחשבון ויתחיל להתכונן ולצבור ידע בתחומים אלו כבר בתחילת התהליך.

  האם חייבים לתרגם את המסמכים בתרגום נוטריוני לספרדית?

  לכאורה, ניתן לקבל שירותי אישור תרגום נוטריונים בשגרירות הספרדית עצמה. ניתן להגיע עם תרגום שאינו נוטריוני ולקבל את האישור הנוטריוני בשגרירות. יחד עם זאת, כדאי בהחלט לשקול האם כדאי להשתמש בשירותים אלו. עוד לפני תקופת הקורונה, הזמן לקביעת תור בשגרירות למטרת אימות מסמכים מתורגמים עמד על שנה ויותר, תור שרק התארך בהרבה מאז שהחלה המגפה.  שימוש בשירותי תרגום נוטריוני לספרדית יכולים לקצר את זמן ההמתנה לקבלת אזרחות ספרדית בשנה ויותר.

  חותמת אפוסטיל לתרגום נוטריוני של מסמכים לספרדית לקבלת אזרחות

  מאז 1961 אימות מסמכים בינלאומי הפך מעט יותר פשוט בזכות ההסכמות אליהן הגיעו בהאג בשנת 1961. כל המדינות שחתומות על האמנת האג 1961 מקבלות מסמכים שאומתו על ידי נוטריון וחותמת אפוסטיל כמסמכים מאומתים גם בגבולותיה. חותמת אפוסטיל באה לשרת שתי מטרות: לאמת את המסמך המקורי ולאשר כי הנוטריון החתום על אישור נכונות תרגום המסמך הוא נוטריון מורשה של מדינת ישראל. מי שאחראי במדינת ישראל על מתן אישורים לנוטריונים הוא משרד המשפטים. חותמת אפוסטיל של משרד המשפטים מכשירה אישורים נוטריונים שניתנו על ידי נוטריונים ישראליים להיות בעלי הכרה בינלאומית ואילו חותמת אפוסטיל של משרד החוץ מאמתת מטעם המדינה את מקוריותה של התעודה המקורית.

  כל מסמך המתורגם על ידי נוטריון ישראלי לספרדית לתורך קבלת אזרחות ספרדית דרך השגרירות או דרך המשרד הרלוונטי בספרד חייב להחתים את התרגום וחותמת הנוטריון בחותמת אפוסטיל בארץ על מנת שאישור הנוטריוני יהיה בעל תוקף בינלאומי. ניתן לקבל שירותי החתמה בחותמת אפוסטיל דרך משרד הנוטריון עצמו כך שלא מדובר בסידורים נוספים אותם יש לבצע. כל חותמת אפוסטיל עולה כ-34 ₪ עמלה מטעם המדינה. המחירים משתנים מדי שנה.

  מי רשאי לתרגם תרגום נוטריוני של מסמכים לקבלת אזרחות ספרדית?

  לא כל מתרגם רשאי לתרגם תרגום נוטריוני של מסמכים לספרדית אלא רק נוטריון מורשה המכיר ודובר את השפה הספרדית על בוריה, רצוי כזה אשר מכיר את הליך קבלת האזרחות הספרדית היטב ויכול לעזור בארגון המסמכים. נוטריונים בישראל מקבלים את האסמכה לעבוד כנוטריונים מטעם משרד המשפטים, לאחר שהוכיחו את עצמם בעבודה כעורכי דין במשך שנים רבות ולאחר שעברו אכשרה ובדיקה מקיפה לפני קבלת האישור. כל נוטריון נבדק על מנת לוודא כי אין לו עבר בעייתי אשר יכול למנוע ממנו לקבל את אישור העבודה כנוטריון ועובר ועדת קבלה מקיפה לבדוק כי הוא אכן עמד בכל הדרישות הנדרשות ממנו.

  Scroll to top

  תפריט נגישות

  Call Now Buttonצלצלו עכשיו 0515533400